Zajímavost o česku

8. prosince 2012 v 18:29 | marťanky |  Zajímavosti a názory
Žebříček zemí
Dne 29.11. 2012 jsem narazila na jednu zajímavost-
Týdeník zveřejnil týdeník "The Economist" žebříček zemí, kde je v roce 2013 nejlepší se narodit. Jak všichni vidíte, zvítězilo Švýcarsko, zato USA se kupodivu propadly. Spojené státy v této soutěži získaly zlatou medaili v roce 1988 a o to je pro ně toto umístění horší.
Švýcaři budou mít podle žebříčku v roce 2013 nejšťastnější a nejspokojenější život ve smyslu bohatství, zdraví a důvěry v úřady a veřejné společnosti. Do TOP5 se vešly ještě Austrálie, Norsko, Švédsko a Dánsko.
The Economist dal pořadí dohromady podle celkem 11ti různých ukazatelů. Jednalo se o data z průzkumů, jak se lidé v uvedených zemích cítí, i o data týkající se kriminality, stavu ekonomiky, příjmu na hlavu, fungování veřejných společností a firem, zdraví nebo rodinného života. Kvalita života v České republice si vysloužila 28. místo, což není zas tak strašné, když vezmeme v úvahu, že těsně před námi skončily Francie s Británií a teplejší státy jako Řecko, Španělsko nebo Portugalsko, kam se většinou jezdí na dovolené, až za námi.
No, co si myslíte? Mělo by Česko šanci na lepší umístění??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LoLa BlauGrrana LoLa BlauGrrana | Web | 8. prosince 2012 v 18:40 | Reagovat

kdyby tady byla lepší vláda, změnilo by se hodně věcí, rozhodně bysme šli nahoru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.