Leden 2013

Před volbami smích vrcholí.. Po nich už moc ne.

28. ledna 2013 v 18:20 | marťanky |  Pro pobavení
Další vtipy, které vznikly před druhým kolem prezidentských voleb..
Miloš a Karel = druhé kolo
Takle to vypadalo před volbami, kdy se nevědělo, kdo zvítězí.. A prezident to opravdu snadné mít nebude..


První obrázek zobrazuje knížepána a Zemana alias Rumcajse.. Ale nezdá se mi, že zrovna Zeman by měl vzít spravedlnost do svých rukou.. Nu což, už se stalo.. a až budou demonstrace a on pošle armádu.. zajímavé..
Vtipy o prezidentských kandidátech - 13
Tak tento člověk volil Zemana, protože jej vozil do práce..
Vtipy o prezidentských kandidátech

Opravdu to jde sundávat jako kabát?? To se nedivím, že jich musí mít plný věšák..
Známky Karla jako prezidenta.. Dobrý šlofíček neškodí, že? Usmívající se
Ou, tak to je jistě nepříjemná situace... pane malíři, nešlo by to přemalovat..

Druhé kolo prezidentských voleb a takhle to vřelo všude, na ulici, v hospodě, v některých rodinách.. U nás jsme se díkybohu doma i ve třídě shodli, že chceme Karla.. očekávání nesplněno, škoda..Odkdy novináři neví, že Karel žil ve Švýcarsku??


Takk to by byly obrázky před druhým kolem prezidentských voleb.. A další čáneček bude o těch dnešních, těště se!S vyplazeným jazykem
Váš andělNevinný

Hravý český národ..

28. ledna 2013 v 17:59 | marťanky |  Pro pobavení
Český lid je národ hravý... a tyto vtípky to jasně dokazují.. mají je na svém kontě grafici z českého internetu, no jen se podívejte! Usmívající se myšleno jako vtip i jako poznámka k volebnímu boji, jejíž výsledky a následky již známe, ale stejně si nemůžu pomoct a vložím to sem..
Díla patří povětšinou Ateovi i pánům z Okouního OLOLu, z nichž některá se už dokonce rozšířila po Internetu v domnění, že jsou skutečná...Usmívající seS vyplazeným jazykem Ale už dost na úvod a přestasnu vás zdržovat!Mrkající

Změna je život?

27. ledna 2013 v 4:41 | marťanky |  Píšeme k tématu

"Změna je život"

Toto známé přísloví znají podle mě všichni, tak se o tom zřejmě nemusím rozepisovat.. Spíš se zkusím mrknout na pravou podstatu.. Co to vlastně je změna??
Přebarvení vlasů, změna stylu, přestěhování se do cizího města, jiná práce, jiné hobby.. Možností je opravdu hodně.. Podle mně se dá změna chápat jako určitá reakce na nějaký podnět, nebo i jako potřebu vidět ve svém okolí něco jiného, nového, mně neokoukaného.. Vemte si, já, tichá myška, jsem si vyrazila s kamarádkou ven, normální ráno, dopoledne ok, odpoledne jsem s ní měla sraz a jí se povedlo mně, nepřítele diskoték, ukecat, abychom se šli na jednu, která se konala blízko našeho domu, podívat.. No, stejně se mi to nelíbilo, ale to až do chvíle, než jsme vyšly ven S vyplazeným jazykem

Obloha byla nádherná a ve spojení se současnou zimou to byl prostě úchvatný pohled.. Litovala jsem, že nemám v ruce foťák, abych tu krásu mohla vyfotit.. No, doufám, že se to podaří příště..Úžasný

Takže.. zpátky k tématu: co to je změna? změna je přetvoření stavu věc, současné situaci či například okolí, podle toho, jak chcete.. A že lidé mají změny docela rádi.. představte si, jak by byl život jednotvárný a nudný, kdybychom například (a teď plácnu) nechodili do školy??Smějící seS vyplazeným jazykem No, ale na druhou stranu.. změny nemusí být vždy dobré.. také to může být třeba povodeň, požár, exekuce kvůli dluhům bývalého manžela, šikana či jiné nepřijemné věci, které dokáží dát člověku zabrat..
No, jenže v tomto případě máme my, lidé, jiné pořekadlo a sice, že "Co tě nezabije, to tě posílí" a "když něco končí, zároveň i něco začíná" Takže to, co nás paradoxně může zabít, nás může ale také posílit v naší cestě životem.. a záleží jen na nás, čemu se rozhodneme dát přednost.. Zda touze bojovat či se podřídit osudu..
Záleží jen na naší odvaze, duševní povaze a síle všeobecně (+ štěstí je automatickéS vyplazeným jazykem)..
No, každopádně, já končím a jdu teď změnit svůjstav a sice z bdělého na snící.. Mrkající
Dobrou noc!

6. Oslava konce školy

26. ledna 2013 v 21:47 | marťanky |  Růžová budoucnost
Ráno se holky probudily tak nervózní, že Sárka pořád běhala na záchod a ani nemohly jíst. Tak jim mamka dala s sebou velkou svačinu a požehnala jim křížkem. Smějící se
Holky byly s paní ředitelkou Kladské domluveny tak, že mezitím, co se začalo rozdávat vysvědčení, začaly připravovat stoly, které dostaly k dispozici - jak z jídelny Kladské, tak z jídelny Roháčovek. Stoly tam přivezl taťka Terky, jež měl obrovský náklaďák. Barča s Miou dostanou uvolnění ze školy a protože je Mia vysokoškolák, sehnala pár lidí, kteří byli ochotni postavit jim zadarmo pódium i se vším tím okolo. Anka byla domluvená s matkami pozvaných osob, že se s jídlem začnou scházet zhruba okolo konce 1. hodiny a tak se i stalo.
A po 2. hodině bylo vše připraveno. Prodram měl být následující: Začal dobrovolnými vystoupeními, po vystřídání všech dobrovolných ,,muzikantů" pokračoval scénkami ,,Bouračka a první pomoc", ,,Člověk v bezvědomí", ,,Vánoční nehody" a ,,Sesterská či bratrská láska". Jako další měli být psi Matěj, Arrow a Star, se kterými měly jejich majitelky předvést publiku ukázku agility, dogdancingu, poslušnosti, obratnosti a flyballu, a po nich bylo představení se záchranářštími psy. Jako další bod programu byla hostina za doprovodu HER, poté následuje program koní s Miou, který je rozdělen na 2 části - voltiž a parkur a jako bonus projížďka pro malé děti a kdo by chtěl, pak program pokračuje komickými výstupy, jaké známe z filmů a nakonec závěrečný hřeb večera - 5 dortů = We Love A Holiday a mix skupiny A-NAME (písně od: Kabát, UDG, Holki, Gott, Werich+Voskovec, Suchý+Šiltr, Zagorová,Farna) a po každém představení se vybírají peníze od jedné do deseti korun jako hodnocení.

Oslava skončila s úspěchem a na konci, když účastníci vyřešili test ze záchrany a psů, hlasovalo se o nejlepší výstup. A tím se stal na 3. místě výstup Naty s gymnastikou, 2. Bára, Viki a Terka se psy a ... na 1. skupina A-NAME! A speciální 4. místo získali komici.
Ke konci holky vybraly cca 2 000 Kč a účastníci byli nadšení a výborně připravení na prázdniny.
Když dorazily k Sáře a Báře domů, Terka nadšeně vyhrkla: ,,To bylo úžasný! Holky, byly jste výborné!". Sára s Bárou se na ni rozjařeně usmály: ,,My vám děkujeme víc, bez vás bychom to nezvládly!".
Poté se k nim připojila i Mia: ,,Tak a teď zkontrolujem, jestli máme vše na puťák a za dva dny vyrazíme! Koně musí být výborně připravení.", holky si na chvíly přestaly povídat a poté se ozvalo sborové: ,,Jasně!"
Večer si holky udělaly pyžamovou párty a když se všechny sešly na rozloženém gauči, Terka se vesele zeptala: ,,Holky, byl na oslavě nějaký kluk, který se vám líbí?" ,,Hmm.. Jo, byl - Matěj (pes-pozn. aut.)", odpověděla jí Viki. ,,Ty jsi odpověděla nějak rychle!" směje se Sárka ,,opravdu se ti žádný nelíbí?" uculuje se a čeká na odpověď. ,,Nooo..." ,,Povídej, podívej - jsme jedno ucho a jedna zamčená pusa!" přisadí si Barča. Viki chvíli přemýšlí, ale pak se rozpovídá: ,,Tak dobřa... Líbil se mi takový kluk, co byl tak strašně podobný Cechurovi... Ale ten tam nemohl být, protože ho žádná z nás nepozvala né....? "
,,Né? Já pozvala Golfa a spol. z čehož tím pádem vyplývá, že to Cechura opravdu byl a já si všimla, že se mu taky líbíš" směje se Barča. ,,Já tě zaškrtím!" vyletí Viki, ,,opovaž se mu to říct!". ,,Mně se líbí jeden vysokoškolák, který má rád koně a skvěle rozumí počítačům." přidá se Mia. ,,Fíha! Mně se líbí Alex Golf a mimochodem, proč bych mu to nemohla říct?" uculuje se Bára. ,,Protože jsi mi slíbila mlčenlivost!" připomene jí Viki. ,,Tak dost!" vmísí se mezi ně Terka ,,Barča to nikomu neřekne a my si to necháme pro sebe. Mně se třeba líbil takový nesmělý kluk, trochu natvrdlý výraz - a ani moc nemluvil..". ,,To byl Alex Nový!" směje se Sára ,,A mně se líbí poslední z týhle partičky - Zayn Lyrik.". Barča se málem polije džusem: ,,Ccoožžee?! Ten ichtyl? Překvapený Holky, Sárka musí k psychiatrovi!", šeptá holkám. ,,Možná, ale hluchá nejsem!", ohradí se Sára ,,Právě proto, že se mi líbí si chci toho úchyla vzít do parády!" odhalí jim své plány. ,,A my ti v tom pomůžeme, souhlas holky?" sjede je Mia pro jistotu výhrůžným pohledem. ,,Já si všimla, že pokukuje po Irmě Dixi, mimochodem pěkný k*ávě! Mohly bychom to udělat tak, že ji poprosím, aby mi podepsala jistý papír, který mu potom Dominika dá. Co myslíte?" ignoruje ji Bára. ,,Dobrý nápad," souhlasí holky ,,a ty budeš špion jo?". ,,No a ty taky budeš poslíček, který to dá Dominice a... ale to necháme po prázdninách ne?" brzdí je Sárka ,,Holky já se tak těším! Zítra už jedeme! Máte všechny sbaleno? A kufry tady??" holky přikývnou a Sára s Miou sborově vyhrknou: ,,Super! Takže zítra vstáváme v půl šestý, ať jsme už v sedm ve stáji! Dobrou noc!"

5. 2. Den - V bytě tety

26. ledna 2013 v 19:47 | marťanky |  Růžová budoucnost
Sárka začala povídat: ,,Holky, souhlasíte s tím seznamem?"
Holky: ,,Naprosto!" Jenom Terka vznesla dotaz: ,,Ale kam to všechno dáme? koně toho tolik neuvezou..." Sárka odpoví: ,,O tom jsem taky přemýšlela. Teta - přesněji řečeno mamka Mii - má nádherný kočár, do kterého se to dá naskládat. Ale musíme se naučit vypřahat a zapřahat koně, takže honem do stájí!"
Holky zamíří do stájí a o pár hodin později řekne Mia: ,,Holky, nechcete si pro jistotu to vypřahánía zapřahání zopaakovat?", holky ji za to ,,s klidem" poslaly do temného místa na jejím těle: ,,Víš, jak mě bolí zadek? Víš, jak mě bolí ruce? A víš, jak se mi kroutí vnitřnosti??". Mia s potlačovaným smíchem přitaká: ,,Dobře, dobře.. Ani si nechcete dát pár koleček na rozehřátí? ". Holky na ni skočí a za chvíli nebohá oběť zmožena lechtáním, křičí: ,,Už bubu mlčet!" a tento slib byl s doporučením jednomyslně přijat.

4. Další den - Po škole

26. ledna 2013 v 15:48 | marťanky |  Růžová budoucnost
Sárka přišla ze školy v půl druhý a Barča už tam byla, ale pospíchala na schůzku s holkama, takže si Sárka jen vyměnila tašku a šla s ní. Holky měly sraz v parku u Hostivaře a protože teta Sáry a Báry byla na dovolené (3 týdny) a tak dala holkám klíče, aby se jí postaraly o kytky. Takže šly tam.

POZDĚJI

Barča: Takže, kytky máme hotové a za pět minut otevírají stáj. Tak si pospěšte, ať máme chvilku pro sebe, než tam začnou chodit první návštěvníci a vykopnou nás do stájí jako roboty!


Holky si připravily koně a i s Miou vyrazily do přírody, Sárka, Barča a Mia si udělaly přírodní parkur a protrénovaly koně. Po návratu daly čisťouňké miláčky do čisťounkých boxů a šly zase k tetě do bytu. Tam si udělaly kafčo, čokoládu a vzaly si dortíky. Chechtaly se nad magnety s výroky, co měla teta na ledničce, třeba:,,Skončila jsem s dortíky, kávičkou a sexem - to bylo nejhorších 10 min mého života." A Sárka to hned změnila:,,Skončila jsem s koňmi, čokoládou a kluky - to bylo nejhorších min mého života!"
A večer každá z dívek dostala emailem seznam:

Seznam věcí na koňský puťák:

Jídlo: Každá si s sebou vezme pokud možno něco v konzervě, s dlouhou trvanlivostí, max. litrových lahví nějakého pití (!), tak aby to vystačilo na týden bez vydání peněz za nákupy

Prádlo: spodní prádlo - 21x minimálně 14x (můžete si vyprat)
trika s dlouhým - 8x
trika s krátkým - 12x
teplákovou či šusťákovou soupravu - 1x
plavky, ručník, mýdlo, šampon, hygiena
pláštěnku či nějakou jinou bundu
kšiltovka - 2x (!), jezdecká helma (!)
holínky, náhradní tenisky,
šortky - 5x, tříčtvrťáky či elasťáky (TO JE NA VÁS!)
spacák, karimatka
pyžamo či něco na spaní (triko, kalhoty...)
ešus, lžíce a nůž, hrnek, hrnec - 1 středně velký
kuchyňský nůž, vařečku, - 1 velký
rukavice pro případ zimy
teplé ponožky, kapesníky
deku, polštář, stan (S, B)
baterku + 4 náhradní baterie
plynový kahan
kartáč (na boty) - knihy (slovník, atd..)
sáčky s čajem
toaletní papír
žabky (nebo gumové boty)
hry do stanu, míč (Viki), lano (Teri), vlajky (Mia)

! Buďte připravené na to, že pojedem dnem i nocí, abysme se dostaly k místu s čerstvou přírodní vodou!!

Potřeby pro zvířata: -balíky sena (svázané)
-deka
-uzdu, vodítko, náhubek
-misky, přenosná láhev
-hřeblo, kartáč, háček na kopyta
-hračka, granule a jídlo
podkovy
Léky: Pro případ nemoce:
aspirin
nosní kapky, oční kapky
Aloe vera
lék proti kašli
lék proti bolestem žaludku, břicha
lék proti -bolestem v krku
-průjmu (FUJ!)
lék proti nevolnostem
léky pro zvířata: kolika (B)
kašel, rýma (B)
zánět spěnky (M)
zlomenina (M)
plíseň na hřívě (B)
! Každá z holek si vezme finanční obnos, ze kterého se potom část dá na společné účely (nákupy, návštěva věřejných záchodků, sprch či nějakého objektu !

POVINNÉ!: Doklady, telefon, notebook či netbook (kdo má), peněženku... [TO VŠE BUDE VE SPOLEČNÉH TREZORU, JEŽ VEZME Teri Happy Oversonová! ]

+DŮLEŽITÉ! Nějaké sukně, asi 2x či sexy trika, pokud navštívíme disco či divadlo, ať jsme kočky!
Kdo chce, může i kosmetiku či nějaké věci nezbytné k hraní atd.

Ještě spí a spí a spí, zámek šípkový..

23. ledna 2013 v 22:21 | marťanky |  Denník

Ještě spí a spí a spí zámek šípkový..

Obrázky - Dobrou noc : 2

Tak jo, je večer, já dělám ještě na domácím úkolu, abych dostala za jedna z anglického jazyka a kolem mě.. ticho.
Všichni až na mě již spí a já se cítím jaksi osamoceně zvláštně..
Možná to také znáte.. Jindy strašně hlučný byt najednou ztichne a kolem vás se rozhostí poklidná atmosféra, značící, že spánek vzal otěže své moci pevně do rukou..
Spánek je důležitou součástí jakési prevence proti nemocem, neboť i mozek potřebuje regenerovat a odpočívat..
Zpomalí se vám smysly, dýchání i myšlení a vy se vznesete do příjemných vod snění...
Znáte tu báseň od Viktora Huga?

"V koléce hned stranou lůžka matčina
s hlavou rozcuchanou spí náš klučina.
Stočen do klubíčka,
mhouří slastně víčka,
neboť ví, že hříčka se sny začíná..

Snář se rychle míhá, střídá obrazy.
Stokrát líp než kniha chlapce provází
k čarovnému háji,
který znal jen z bájí,
kam sny pronikají bez všech nesnází.

Kráčí ze sna do sna, sejde v údolí,
nad nímž křivá sosna s větry zápolí,
dole hoří vatra,
po zbojnících pátrá,
spatří ale bratra, jak jde do školy.

Vše je jako živé, co v snech zahlédne..
k čemu běžet dříve? k tůni bezedné
nad níž leknín kvete
či spíš k pasece té,
kde si věnce plete děvče dovedné?

Jen si spi, mé dítě, spi můj nejdražší,
dokud soužení tě ni v snách nestraší..
Věz, že sny jsou řeka
z nejsladšího mléka,
pluj v ní do daleka, když tě unáší.

Ten, kdo na zemi je teprv roky tři,
ten si, pane, žije, nic ho nejitří.
Svatí prostoduší,
jeho čistou duši
z spaní nevyruší strach, co nazítří..

Slza sklouzne z víček děcku do dlaní,
"Stlážný andějíček!" zvolá ze spaní.
Ti, co nad ním stojí
v nebešťaneském kroji,
jsou s moudrostí svojí rázem nahraní..

Chci ho uspat, lehce, houpám kolíbku,
on však vztekat se chce, hrát si na rybku.
Teprve až matka
zamkne očka sladká
svého pacholátka sprškou polibků.."

Věděli jste, že vás nedostatek spánku může i zabít?? Po 48 hodinách beze spánku se již nedokážete na nic soustředit, 72- 96 probdělých hodin vás může přivést do kómatu a zbytek je na sudičkách a lékařích..
Údajně podle toho, co si ráno pamatujete, se poznají vaše sny.

1) Když si ráno pamatujete vše, měli jste neobyčejnou noční můru.Křičící
2) Když si pamatujete něco jen mlhavě, měli jste tzv. zlatou střední cestu, ani můru ani hezký sen..
3) A když si nepamatujete nic, měli jste báječné spaní s ještě báječnějšími sny.. Úžasný.. a nebo kocovinu S vyplazeným jazykem..Mlčící(Nevinný)
Three Quick and Easy Ways to Quiet Your Mind

ALE DOST O SPÁNKU!
už mám doděláno a končím i s ostatními záležitostmi.. Slyším dýchat sestru, chrápat tátu, vrtět se brášku a mámu ze spaní počítat.. klasika, jen je neprobudit z krásného snění..
Proto i vy se dobře vyspěte, mějte se krásně a přeji vám, ať si ráno nic nepamatujeteMrkajícíÚžasný

Obrázky - Dobrou noc : 3
NevinnýVáš šílený andělNevinný

pochoutka i podívání..

23. ledna 2013 v 1:01 | marťanky |  Zajímavosti a názory
Tak z tohoto byla alespoň u mě láska na první pohled..
Teď ještě zjistit recept a můžeme hodovat.. Brzy se vám ho sem pokusím vložit! MrkajícíÚžasný
ethereally smooth hummus
Váš šílený andělNevinný

A zase pondělí...

20. ledna 2013 v 21:55 | marťanky |  Denník
Tak jo, lidičky.. Znovu tu po krásně či špatně stráveném víkendu máme pondělí a s ním i školu a práci..
Znamená to vstávání v sedm, možná i mnohem dříve, znamená to domácí úkoly, sezení v lavicích....
Dobře, ale to jsou jen negativa.
Na druhou stranu pondělí znamená i opětovné setkání se s přáteli ve škole či v práci, znamená to pohodový den, pokud se ráno dobře naladíte a nenecháte si jej zkazit. Úžasný
Pondělí znamená možnost vyrazit si na nákupy, do fitka, zasportovat když máte volný čas a spousta jiných věcí, které si zvolíte dle svého zájmu a potřeby.. Úžasný
Já vám přeji, abyste si zítřek nenechali ničím zkazit a ráno tudíž vstali pravou nohou z postele S vyplazeným jazykem a abyste si jej krásně užili, neboť každý den, může být dnem posledním... Nikdy nevíte, co se v příštím okamžiku stane..Mrkající
Obrázky - Pondělí : 1
Krásné pondělí!
NevinnýVáš šílený andělNevinný

Krásné, ne?? :-)

19. ledna 2013 v 13:31 | marťanky |  Móda
Mám chuť se dozvědět, které se vám nejvíce líbí..
Já osobně upředňostnuju ty první nádherné.. kabátek, šátek... málem slintám blahemSmějící seNevinnýMrkající
1)Páči sa vám?..na koľko percent?
2) Fotka: Akú známku od vás dostanú?
3) Fotka: Like, kto má rád fialovú <3....Koľko bodov im dáte? 1-10
4) Fotka: Páči, koľko bodov im dáte? 1-10

S pozdravem
Váš šílený andělNevinný