6. Oslava konce školy

26. ledna 2013 v 21:47 | marťanky |  Růžová budoucnost
Ráno se holky probudily tak nervózní, že Sárka pořád běhala na záchod a ani nemohly jíst. Tak jim mamka dala s sebou velkou svačinu a požehnala jim křížkem. Smějící se
Holky byly s paní ředitelkou Kladské domluveny tak, že mezitím, co se začalo rozdávat vysvědčení, začaly připravovat stoly, které dostaly k dispozici - jak z jídelny Kladské, tak z jídelny Roháčovek. Stoly tam přivezl taťka Terky, jež měl obrovský náklaďák. Barča s Miou dostanou uvolnění ze školy a protože je Mia vysokoškolák, sehnala pár lidí, kteří byli ochotni postavit jim zadarmo pódium i se vším tím okolo. Anka byla domluvená s matkami pozvaných osob, že se s jídlem začnou scházet zhruba okolo konce 1. hodiny a tak se i stalo.
A po 2. hodině bylo vše připraveno. Prodram měl být následující: Začal dobrovolnými vystoupeními, po vystřídání všech dobrovolných ,,muzikantů" pokračoval scénkami ,,Bouračka a první pomoc", ,,Člověk v bezvědomí", ,,Vánoční nehody" a ,,Sesterská či bratrská láska". Jako další měli být psi Matěj, Arrow a Star, se kterými měly jejich majitelky předvést publiku ukázku agility, dogdancingu, poslušnosti, obratnosti a flyballu, a po nich bylo představení se záchranářštími psy. Jako další bod programu byla hostina za doprovodu HER, poté následuje program koní s Miou, který je rozdělen na 2 části - voltiž a parkur a jako bonus projížďka pro malé děti a kdo by chtěl, pak program pokračuje komickými výstupy, jaké známe z filmů a nakonec závěrečný hřeb večera - 5 dortů = We Love A Holiday a mix skupiny A-NAME (písně od: Kabát, UDG, Holki, Gott, Werich+Voskovec, Suchý+Šiltr, Zagorová,Farna) a po každém představení se vybírají peníze od jedné do deseti korun jako hodnocení.

Oslava skončila s úspěchem a na konci, když účastníci vyřešili test ze záchrany a psů, hlasovalo se o nejlepší výstup. A tím se stal na 3. místě výstup Naty s gymnastikou, 2. Bára, Viki a Terka se psy a ... na 1. skupina A-NAME! A speciální 4. místo získali komici.
Ke konci holky vybraly cca 2 000 Kč a účastníci byli nadšení a výborně připravení na prázdniny.
Když dorazily k Sáře a Báře domů, Terka nadšeně vyhrkla: ,,To bylo úžasný! Holky, byly jste výborné!". Sára s Bárou se na ni rozjařeně usmály: ,,My vám děkujeme víc, bez vás bychom to nezvládly!".
Poté se k nim připojila i Mia: ,,Tak a teď zkontrolujem, jestli máme vše na puťák a za dva dny vyrazíme! Koně musí být výborně připravení.", holky si na chvíly přestaly povídat a poté se ozvalo sborové: ,,Jasně!"
Večer si holky udělaly pyžamovou párty a když se všechny sešly na rozloženém gauči, Terka se vesele zeptala: ,,Holky, byl na oslavě nějaký kluk, který se vám líbí?" ,,Hmm.. Jo, byl - Matěj (pes-pozn. aut.)", odpověděla jí Viki. ,,Ty jsi odpověděla nějak rychle!" směje se Sárka ,,opravdu se ti žádný nelíbí?" uculuje se a čeká na odpověď. ,,Nooo..." ,,Povídej, podívej - jsme jedno ucho a jedna zamčená pusa!" přisadí si Barča. Viki chvíli přemýšlí, ale pak se rozpovídá: ,,Tak dobřa... Líbil se mi takový kluk, co byl tak strašně podobný Cechurovi... Ale ten tam nemohl být, protože ho žádná z nás nepozvala né....? "
,,Né? Já pozvala Golfa a spol. z čehož tím pádem vyplývá, že to Cechura opravdu byl a já si všimla, že se mu taky líbíš" směje se Barča. ,,Já tě zaškrtím!" vyletí Viki, ,,opovaž se mu to říct!". ,,Mně se líbí jeden vysokoškolák, který má rád koně a skvěle rozumí počítačům." přidá se Mia. ,,Fíha! Mně se líbí Alex Golf a mimochodem, proč bych mu to nemohla říct?" uculuje se Bára. ,,Protože jsi mi slíbila mlčenlivost!" připomene jí Viki. ,,Tak dost!" vmísí se mezi ně Terka ,,Barča to nikomu neřekne a my si to necháme pro sebe. Mně se třeba líbil takový nesmělý kluk, trochu natvrdlý výraz - a ani moc nemluvil..". ,,To byl Alex Nový!" směje se Sára ,,A mně se líbí poslední z týhle partičky - Zayn Lyrik.". Barča se málem polije džusem: ,,Ccoožžee?! Ten ichtyl? Překvapený Holky, Sárka musí k psychiatrovi!", šeptá holkám. ,,Možná, ale hluchá nejsem!", ohradí se Sára ,,Právě proto, že se mi líbí si chci toho úchyla vzít do parády!" odhalí jim své plány. ,,A my ti v tom pomůžeme, souhlas holky?" sjede je Mia pro jistotu výhrůžným pohledem. ,,Já si všimla, že pokukuje po Irmě Dixi, mimochodem pěkný k*ávě! Mohly bychom to udělat tak, že ji poprosím, aby mi podepsala jistý papír, který mu potom Dominika dá. Co myslíte?" ignoruje ji Bára. ,,Dobrý nápad," souhlasí holky ,,a ty budeš špion jo?". ,,No a ty taky budeš poslíček, který to dá Dominice a... ale to necháme po prázdninách ne?" brzdí je Sárka ,,Holky já se tak těším! Zítra už jedeme! Máte všechny sbaleno? A kufry tady??" holky přikývnou a Sára s Miou sborově vyhrknou: ,,Super! Takže zítra vstáváme v půl šestý, ať jsme už v sedm ve stáji! Dobrou noc!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.