Změna je život?

27. ledna 2013 v 4:41 | marťanky |  Píšeme k tématu

"Změna je život"

Toto známé přísloví znají podle mě všichni, tak se o tom zřejmě nemusím rozepisovat.. Spíš se zkusím mrknout na pravou podstatu.. Co to vlastně je změna??
Přebarvení vlasů, změna stylu, přestěhování se do cizího města, jiná práce, jiné hobby.. Možností je opravdu hodně.. Podle mně se dá změna chápat jako určitá reakce na nějaký podnět, nebo i jako potřebu vidět ve svém okolí něco jiného, nového, mně neokoukaného.. Vemte si, já, tichá myška, jsem si vyrazila s kamarádkou ven, normální ráno, dopoledne ok, odpoledne jsem s ní měla sraz a jí se povedlo mně, nepřítele diskoték, ukecat, abychom se šli na jednu, která se konala blízko našeho domu, podívat.. No, stejně se mi to nelíbilo, ale to až do chvíle, než jsme vyšly ven S vyplazeným jazykem

Obloha byla nádherná a ve spojení se současnou zimou to byl prostě úchvatný pohled.. Litovala jsem, že nemám v ruce foťák, abych tu krásu mohla vyfotit.. No, doufám, že se to podaří příště..Úžasný

Takže.. zpátky k tématu: co to je změna? změna je přetvoření stavu věc, současné situaci či například okolí, podle toho, jak chcete.. A že lidé mají změny docela rádi.. představte si, jak by byl život jednotvárný a nudný, kdybychom například (a teď plácnu) nechodili do školy??Smějící seS vyplazeným jazykem No, ale na druhou stranu.. změny nemusí být vždy dobré.. také to může být třeba povodeň, požár, exekuce kvůli dluhům bývalého manžela, šikana či jiné nepřijemné věci, které dokáží dát člověku zabrat..
No, jenže v tomto případě máme my, lidé, jiné pořekadlo a sice, že "Co tě nezabije, to tě posílí" a "když něco končí, zároveň i něco začíná" Takže to, co nás paradoxně může zabít, nás může ale také posílit v naší cestě životem.. a záleží jen na nás, čemu se rozhodneme dát přednost.. Zda touze bojovat či se podřídit osudu..
Záleží jen na naší odvaze, duševní povaze a síle všeobecně (+ štěstí je automatickéS vyplazeným jazykem)..
No, každopádně, já končím a jdu teď změnit svůjstav a sice z bdělého na snící.. Mrkající
Dobrou noc!


Změna republiky

"Změna je život,
jak se říká..
O změnu se dneska
hádala republika..

Dnes byl změny den,
napětí hmatelné..
vzduch jím byl zamořen,
jak kouřem v kotelně.

První přímá volba
českého prezidenta
oponent soudil
svého oponenta..

Bylo to zajímavé vskutku,
komunista proti knížeti
zajímá mě, kolik skutků,
chce pan Zeman splniti..

Čtyři celé dlouhé týdny
byla země v napětí,
sláva bohu, ukončeno
už je to stálé přepětí..

Tak změny v čele státu
už známe definitivně.
Klausův konec mandátu
a pak změny budou divné..

Zeman bude na Hradě,
Schwanzenberg zůstává,
a my řeknem po poradě:
Nová éra nastává!"

Po psychologickém zamyšlení a filozofování se s vámi loučí
NevinnýVáš šílený andělNevinný
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.