Už jste ochutnali bubble tea?

18. září 2013 v 15:48 | anne_marťanka |  Jak na to...

Už jste ochutnali bubble tea? Ne? Tak tady je RECEPT MrkajícíKdyž si to přeložíme doslova, bubble tea je bublinkový čaj, nápoj, který vznikl na Taiwanu asi v 2. polovině 20. století. Za tu dobu si získal příznivce po celém světě. Základem je pravý, zelený nebo černý čaj (žádný z pytlíku!), čerstvě uvařený, který se dochutí ovocnou nebo mléčnou složkou.

Výhodou je, že se může podávat studený i teplý, a proto má má své příznivce celoročně. Co výjimečného se ale do bubble tea přidává a možná jsi o tom ani nikdy neslyšela, jsou tapiokové perly - žvýkací kuličky, které se získávají z kořene rostliny Yuca a jsou na 100% přírodní. Na tobě pak je, zda si do tvého bubble tea necháš dát ještě ochucené praskací kuličky (kuličky, které po nasátí do pusy prasknou a vyteče z nich lahodný ovocný sirup), nebo ochucené želé.

Pro bubble tea je typické, že se podává se širokým barevným brčkem, kterým tapioky můžeš nasávat, a také v průhledném uzavřeném kelímku. Přestože popis zní jednoduše, příprava pravého bubble tea je poměrně náročná a drží se přísných původních postupů.

Ve městech jako Praha, Plzeň a České Budějovice můžeš najít oficiální Bubbleology laboratoře (obchody s bubble tea, situované do laboratoří), kde ti namíchají bubble tea přesně podle tvého přání. Dále si můžeš bubble tea nechat namíchat například v obchodech TEA&GO nebo také v různých pouličních stáncích na rušných ulicích tvého města.

Jestli máš ale zrovna volno, prázdniny nebo se ti stručně nikam nechce a máš chuť tvořit, co takhle zkusit si umíchat napodobeninu bubble tea doma? Není to těžké, chce to jen cvik ;-)
Na Youtube existuje spousta návodů, jak na to, takže pokud jsi zběhlá v angličtině, jen do toho.

Nabízí se samozřejmě otázka, kde sehnat tapioky, protože v obyčejných obchodních řetězcích je většinou neseženeš. Většinou je mají právě v těch nejvíce zapadlých malých obchůdkách v ulici, o které jsi ani nevěděla, že v tvém městě je. V diskuzích na internetu dává mnoho lidí tipy na konkrétní jména obchodů, takže to vyzkoušej nejdřív tam.

Druhá možnost je objednat tapioky přes internet (například www.obchod.bubbletea-formosa.cz, www.bubbleteabros.cz). Nevyjdou tě draho, většinou je seženeš do 60 korun za celkem obsáhlé balení. Dej na ně ale pozor! Před požitím je musíš uvařit, návod jistě najdeš na balení.

Recept na mléčný bubble tea:
Potřeby

- vychlazený zelený čaj
- plnotučné mléko
- uvařené tapioky
- med/cukr
- voda

Postup
Poměr čaje a mléka by měl být 1:1, smíchej proto stejné množství (nejlépe protřep v koktejlovém šejkru). Poté přidej libovolné množství tapioků a promíchej ještě jednou. Pokud jsi udělala čaj hodně silný, přilij trochu studené vody. Na konec dolaď chuť medem nebo cukrem a je hotovo :-)Dobrou chuť!
Váš šílený andělNevinný


původní zdroj:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bibi bibi | 19. ledna 2014 v 11:00 | Reagovat

:-)  :-(  ;-)  :-D  8-O  8-)  :-?  :-x  :-|  :-!  ???  :D  [:tired:]  O_O  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.