7. Den D

24. listopadu 2013 v 13:29 | Gill |  Růžová budoucnost
Holky vstávaly už v půl šesté, jak se domluvily, uklidily, nasnídaly se, vyčistily zuby a s kufry se vydaly do stáje.
Tam už byl připraven kočár, ve kterém byly úhledně srovnané balíky pro koně a na to či vedle toho si holky srovnaly věci. Šly přichystat koně a protože jich bylo pět, bylo domluveno, že koně se budou pravidelně střídat tak, aby byl každý den jeden kůň od tahání osvobozen.
A v půl osmé vyjely za dobrodružstvím! Mia měla z netu stáhnutou mapu cesty a podle ní a GPSky se řídily.
V 9 hodin už byly pryč z Prahy, tak to oslavily vyblbnutím se v 1. rybníku, na který narazily. :-)


A začala naše pouť.. První zastávka byla v Kladrubech nad Vltavou, kde se naši koně seznámili s kladrubskými a my koupily věc pro ně typickou.

Co jsme ale nevěděly bylo to, že na večírku se Cechura a spol. seznámili s Krahujcem a spol. a domluvili se, že si vyrazí na motorkách po České republice.. A to později mělo neblahé následky..


Holkám už uběhl první týden a měly za sebou čtvrtinu své cesty.
Holky byly zabrány do povídání a sem tam se ozývaly výbuchy smíchu. Najednou se kolem nich s obrovským řevem prohnalo osm motorek. Koně se sice splašili, ale hned se uklidnili. Horší to bylo s Miou, kterou její kůň přehodil přes hlavu.
Tekla jí krev, když se belhala k holkám a potom ztratila vědomí.
Sára ji honem dala do stabilizované polohy, obvázala ránu, aby zastavila krvácení a volala 155 a 158.
Sanitka tam dorazila i s policií za chvíli a vezla Miu do nemocnice. Policajti zůstali na místě, aby zjistili, co se stalo. Pak taky odjeli.
Holky se utábořily, uvařily večeři a postavily si stan. Znaveny starostmi a cestou za chvíli usnuly.

Sáru v noci probudil divný šramot, tak šla ven se podívat, co se děje a uviděla osm motorkářů, kteří je dopoledne předjeli, jak se ochomýtají kolem kotlíku, ve kterém byla večeře.


Rozzlobilo mě, že se tu vůbec opovažují ukázat: ,,Co chcete?" zašeptala jsem. Jeden z nich se na mě podíval: ,,Jídlo!" vykřikl, asi mu bylo jedno, že ostatní holky spí. Mně teda ne: ,,A proč?" vyštěkla jsem stále na ně rozzlobená, co způsobili Mie, ,,A buď tak laskav a mluv potichu. Stačí, že vás vidím já!" doporučila jsem mu. Promluvil někdo jiný, jeho hlas mi byl povědomý: ,,Hele, Martínková.. Nám je jedno, jestli nás vidíš ráda či ne, my máme hlad a basta!" pomalu jsem se na řečníka otočila: ,,Tak si na těch svých prskoletech, koziprdech a řvounech dojeďte do supermarketu a kupte si tam jídlo," odsekla jsem mu. Už mi bylo jasné, proč mi byl povědomý. Aby ne, když to byl Marek Cechura, můj bývalý spolužák! ,,To víš Ošklivko, došel nám benzín a pěšky tam nepomažem," ozval se další člen této partičky, Petr Mikula. "To jste měli řešit dřív," odpověděla jsem rozzlobeně, ,,prostě vám nic nedám!" otočila jsem se a vracela se do stanu: ,,A tu Ošklivku jsem jako neslyšela," dodala jsem. ,,Když to nejde po dobrým, půjde to po zlým," ozval se Cechura, ,,prostě si to jídlo vezmeme!". Bleskurychle jsem strčila ruku do kapsy, byl tam. Otočila jsem se a v ruce nůž: ,,Tak dost," zavrčela jsem, ,,já teď mám za tyhle holky zodpovědnost, protože kvůli vašim koziprdům je Mia v nemocnici a já nemám zájem o žádné ubytí zásob, takže," nadechla jsem se, ,,vypadněte!". ,,Andulko," ozvalo se najednou za mnou, ,,snad se ještě dohodneme po dobrém..". Otočila jsem se, Lyrik, kdo jiný.. ,,Vy nám dáte jídlo a my půjdem na policii, co říkáš?" mrknul spiklenecky na ostatní kluky. Blbec jeden, mihlo se mi hlavou: ,,Milý Alexi," spustila jsem, ,,dvě věci, za prvé, jestli jsi čekal, že mě dostaneš důvěrným oslovením, tak jdi do ........," usmála jsem se ironicky, ,,a za druhé, kdo mi zaručí, že jste na policii skutečně došli? Ne, ne, ne, uděláme to takhle," ďábelsky jsem se zašklebiĺa, ,,zatím vám dovolím přespat ve voze, ale abyste něco nevzali, bude vás hlídat Star. Ráno bude schůze naší party, kdy vám pak oznámíme rozsudek. Souhlas?" Odpověděl Dan za všechny: ,,Nedobrovolný souhlas..". Potěšilo mě to, tuhle bitvu jsem vyhrála: ,,Tak dobrou. Star, hlídej pány!" a s pocitem zadostiučinění jsem zalezla do stanu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.