8. Rozsudek

24. listopadu 2013 v 14:57 | Gill |  Růžová budoucnost
 (Pohled Báry)
Terka, Viki a Bára se ráno probudí a Sára jim řekne o klucích.


,,Ty jsi magor," vyjeknou najednou, ,,co s nimi máme dělat? Mia si ještě maximálně týden poleží v nemocnici, to máme ověřené. Tak jim dáme její podíl, ale pouze s jejím souhlasem..". Mia to zvedla hned na první zvonění a když se jí holky zeptaly, souhlasila. Sára vyšla ze stanu a probudila ty spáče: ,,Řekla bych, že jste z toho vyvázli docela dobře," povídá, ,,dáme vám jídlo po Mie, ALE," zvedla ukazováček, ,,vy nám musíte zaplatit.". ,,A čím, Katko?" ušklíbl se Mikula (Ošklivka Katka-pozn. aut.). Sára ho probodne vražedným pohledem: ,,Buď si to odpracujete, nebo zaplatíte prachy za Miu i jídlo a nebo," uculuje se, ,,se nám dobrovolně podrobíte.".


,,Volové," povídá Krahujec, když jsou konečně sami, ,,já bych nejradši utek, ale přece jenom jsme jim zavázáni, takže dědku raď..". ,,Peněz máme dost," přidá se Cechura, ,,ale ne tak na léčbu i žrádlo! Máme na výběr buď práci, nebo," zašklebí se, ,,otroctví.". ,,To radši tu práci! Ukážeme těm slepicím, jaké máme svaly," odpověděli sborově Mikula, Seidl, Olda a Lyrik, ,,a třeba jim ukážeme i jiný, osvalený místa," uchichtnou se, ,,kočky to jsou pěkný." ,,Tak fajn, berem práci," shrne to Krahujec, ,,a pánové, kteráse vám nejvíc líbí? Uděláme porotu. Smějící se"
Mia Sára Bára Viki Terka (Přibližně, zkreslené-pozn. aut.)


Přišel k nám Zayn: ,,A jak dlouho tu máme pracovat?" zeptal se. ,,Do konce našeho puťáku." odpověděly jsme jedním hlasem, kluci měli námitky: ,,Ale to si nic neužijem!"
,,Ale užijete," rozesmály jsme se nad jejich výrazy, ,,pokud uděláte dobře práci, budete hodní, tak budete mít každý den 3-5 hodin volno.". To byla pro ně snad ta nejúžasnější zpráva! ,,Bezva, super," zajásali, ,,Twl, už vidím, jak si užíváme. Smějící se" zašklebili se na sebe.


Skupina už procestovala Český ráj a když končil týden, který strávila Mia ve špitálu, poslaly holky za ní Dana na koziprdu, aby ji přivezl.
Přijeli odpoledne a Mia byla holkama přivítaná velkou slávou a klukama rozpačitým tichem.
Mia hned začala zjišťovat stav jídla, peněz a zvířat.

,,Protože kluci s námi budou až do konce," chopila se slova Mia, ,,musí nám dát své peníze.". ,,A proč twl?" ohradili se kluci. Viděla jsem, jak si Mia povzdechla, očividně si myslela, že to je jasné. ,,Protože za společné peníze nakoupíme, půjdeme se vysprchovat a půjdeme na diskošku, která se má konat v Lipnové okr. České Budějovice." mrkla na ně spiklenecky. ,,Super," vyskočil nadšeně Cechura snad metr nad zem, ,,já své peníze v tom případě dám dobrovolně!" dodal. ,,We also," přidali se kluci, viděla jsem, jak se Mia potutelně usmívá. Věděla, čím si je získat. ,,Tak, koně jsou v pohodě, psi taky, já a vy taky. V Lipnové," začala nám objasňovat plán cesty, ,,asi kilometr před ní je velký, čistý rybník, stranou od lidí, výborné místo na usazení a postavení stanů. Tak jedem! Kluci," obrátila se k nim, ,,jeďte napřed, nechci riskovat, že se koně splaší." mrkla na ně.
,,Ok!" odpověděli sborově, nastartovali koziprdy a odjeli. Hned poté se ozvala Sárka: ,,Jméno koziprd tomu opravdu sedí. Smrdí, prdí a řve! Nic jiného.." holky se smějí a rozjíždí se také.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.