16. Velký dostih

27. června 2014 v 18:57 | Linn |  Růžová budoucnost
(pohled Sáry)

Následující den po dožínkách jsme pomohli jiným lidem. U Trenčína jsme zůstali tábořit ještě tři dny a pak nastal čas, jet dál. Odjížděli jsme s plnými břichy a spokojeným úsměvem na tvářích do Olomouce, kde jsme nakoupili věci do rezervace a přesunuli se do Horních Jeseníků. Bylo velké vedro a tak, jakmile jsme přijeli k rybníku, u kterého jsme měli v plánu rozbít tábor, vypřáhly jsme s holkama koně, odstrojily je a nasadily jim pouze ohlávku, ke které bylo připnuté vodítko. Ještě jsme se skočily převléknout do plavek a vběhly jsme s nimi a kluky do vody, jen psi hlídali naše tábořiště. Pak šli hlídat kluci a my zavolaly psy, aby se šli také vykoupat. Chytily jsme s holkama současně, jako bychom to trénovaly, koním vodítka a sklouzly z jejich hřbetu do rybníka. Plavaly jsme i se psy bok po boku na druhou stranu a zpátky. Když jsme byly na mělčině, vylezly jsme koním na hřbet a důjstotně vyjely ven, jen Bára a Terka mély po boku i své psy.

Klukům toto naše představení, ale přišlo jen k smíchu a Zayn vykřikl: "Dámy a zvěř, co chce spravit svět, zavítali také k nám a pak zas pojedou zpět!". Krásně to zrýmoval, pomyslím si s úsměvem, protože jejich smích je nakažlivý. Ale prázdniny se nám chýlí ke konci, tak jsme začali pomalu oklikou mířit do Prahy.

Poslední zastávka byla v Pardubicích. Duply jsme si a vyrazily na dostihové závodiště. Zjistily jsme, že na konci budou závody pro veřejnost a rozhodly se zúčastnit. Zaregistrovala jsem se jako jezdec na Fifi, arabském plnokrevníkovi. Barča jede na Orion, což je, také čistokrevný, anglický plnokrevník, Terka má Sněženku, Viki Bleska a Mia Matěje. K údivu všech přítomných, i nás, jsme se umístily jako nejlepší pětice.

Přišly jsme ke stupínku a svým způsobem si tleskly. Pomohly jsme si nahoru, přičemž Miu tam vyhodíme. První místo pro sebe ukořistila, z nás nejstarší a nejzkušenější, Mia. Rozhodčí jí předali zlatý pohár, sexy prádlo, na což jsme koukaly jako na zjevení, happy meal s kytkou a šampaňské. Barča na druhém místě obdržela stříbrný pohár, spodní prádlo s Hello Kitty a dudlík, přičemž jsme měly s holkama co dělat, abychom se neválely smíchy po zemi, jak na to nevěřícně zírala, happy meal s kytičkou a šampusem. Já, která jsem se umístila na třetí příčce jsem dostala bronzový pohár, spodní prádlo se Supermanem, happy meal, cigarety, kytku a šampáňo. Terka, která získala čtvrté místo a Viki, pátá v pořadí dostaly každá poukaz na dvotýdenní pobyt pro pět osob v pětihvězdičkovém hotelu v Chorvatsku, happy meal a pugét s dětským šampusem. Jakmile jsme zapózovaly fotografům, zakřičely jsme vesele: "Hurá!".
Později jsme se s kluky dohodly, že pojedeme příští rok v létě do toho hotelu v Chorvatsku, ale asi bohužel bez koní. Kluci ovšem podotkli, že mají motorky a můžou jet po dálnici rychlostí až sto dvacet kilometrů v hodině, tak jsme si s holkama řekly, že si seženeme kožené bundy, helmy a boty na motorku, které vydrží i velkou nepřízeň počasí a motorkářské pytle.
Ale poté, když jsme si pořádně přečetli poukaz, všimli jsme si, že je zajištěna i doprava. Měli bychom jet minibusem, který má k dispozici discoklub s barem, luxusní koupelnu, oddělené pokoje na přání, továrnu na čokoládu, gameroom a kuchyní. "Už se vidím u baru," prohlásí vesele Zayn, "můžou se tam objevit i barové tanečnice?". Otočím se na něj a pozvednu obočí: "Samozřejmě, že ano," odpovím mu, "my! Ale nikdo ti neřekl, že pojedeš s námi, tak jaký spěch?" ušklíbnu se. "Ale to se ví, že pojedu," zazubí se na mě, "vždyť by se ti po mě stýskalo...". Neudržím se a vypláznu na něj jazyk, jako malá holka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.