Denník

Pusto jako vždycky ._.

21. prosince 2012 v 20:42 | Hikari
Tumblr_mf7wptl2ua1qd4ouxo1_500_large

Ano, opět jsme tu zase dlouho nebyly. Já se aspoň snažím něco přidat ale Marťanky na to s velkým prominutím trochu kašlou. Chápu že díky kroužkům a škole an blog čas nemají ale příjde mi to zkráta líto že tady nejsou. Píšou obě zajímavé články a nechávají to raději jen na mě a mé fantasii. Už mi jen stačí že vedu 3 blogy a jsem na nich nejaktivnější adminka. Všichni na to zkrátka kašlou. ALe už dost ponurého zkuhrání o pomoc :D Chystám se nastavit nový layout, takže se těšte. Tenhle mi příjde už dost okoukaný (já vím jsem divná, furt to chci měnit). Už mám dokonce i jeden vyhlídnutý. Možná ho už teď nastavím, protože jsem strašně netrpělivá XD Dyštak ten starý za skvůli Marťankám (kdyby se jim ten nový nelíbil) nastavím.

Taky se už těšíte na Štědrý den ? Já strašně... dárky má už Ježíšek připravené, takže už zbývá jen rozbalovat. Mám takový pocit že tenhle rok dostanu foťák.... ale pšššššt ;* Taky jsem už napekla asi čtyři várky cukroví (polomáčené sušenky 2x, perníčky a vanilkové rohlíčky). Takže doufám že se toho dožiju, protože už nechi žádnej konec světa ani žádné nemoce. Stačili mi 3 týdny doma -.- "Dost jsem si to užila". Ale ke konci jsem si to užila už bez ironických uvozovek. Takže vám přeju Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok ;)) A držte mi palce s Marťankama.... ať už se vrátí nadobro.


Vaše unavená ale uzdravená Hikari

Z Marionette se stala Hikari

17. prosince 2012 v 19:47 | Hikari
Tumblr_mf6u615czc1rmm9r2o1_500_large

Ahoj lidičky, máte se dobře ? :D Blog naštětsí za poslední dobu celkem ožil. Moc děkuju jedné z Marťanek že se aspoň ona vrátila sem na blog. Aspoň tady už na to nejsem sama. Roztřídila jsem články do nově založených rubrik a trošku jsem to tady poupravila. Založila jsem si taky jeden nový blog o anime, manze a japonsku - shinjuku.blog.cz. Jelikož jsem si řekla že život je změna, tak s novým blogem za mnou přišla i nová přezdívka. Na novém blogu jsem si zvolila novou přezdívku Hikari. Takže už nejsem Evelin ani Marionette, ale jsem Hikari. Takže mi tady prosím i tak říkejte ^^

Vaše znovuzrozená Hikari :D

Návrat ztracené

8. prosince 2012 v 19:09 | Marťanka
Tak mě tu máte zpět!
Tak už jsme zpátkyy! Konkrétně jen jedna marťanka, ale snad to tu bude lepší. Omlouvám se všem a hlavně Marionette, neboť jsem se nechala zahltit školou a na blog úplně zapomněla..
Takže! Marionette moc, moc, moc ti děkuju, že jsi to tady udržovala, aby to nezpustlo a udělala jsi to tu krásné!
zdá se, že sem budeme chodit jen my dvě, neboť marťance číslo 2 chybí nadání na to rozdělit čas mezi závody, školu, plavání, atletiku a trénink. A já to doteď zřejmě také neuměla O:-)
Takže ještě jednou děkuju a všichni se můžete připravit na pokračování Růžovky a pak chystám ještě další oživení :-)
s pozdravem
Váš šílený anděl O:-)
návrat

Nový design blogu

30. listopadu 2012 v 16:32 | Marionette
Tumblr_meaz1nbikp1rlhxoao1_500_large

Tak se vám po dlouhé době hlásím. Ne, ještě jsem neumřela. Ale co musím přiznat, je to že jsem na blog vůbec čas neměla. Zdá se mi že to tady pomalu pustne, jelikož je to tady co se týče článků jako na hřbitově. Ano, slíbila jsem Marťankám že jim pomůžu s blogem, ale netušila jsem že mi ho v podstatě nechají samotné na starost. Marťanky tady nebyly ještě déle než já. A to jsou majitelky blogu. S jednou z Marťanek jsme se nepotkali a ani jsme si nepsali přes Skype nebo Facebook, takže jim ani nemůžu říct ať něco přidají. No nic, nebudu už nadávat. Třeba se holky časem objeví. A jestli ne ! Taky si je najdu :DD No, a teď k blogu. Jak jste si mohli všimnout nastavila jsem s povolením Marťanek nový design. Je podzimní a stáhla jsem ho z jednoho grafického webu, který je zmíněný i v našem Menu. Teď se musím trochu smát, páč už je 30. listopadu a když o tom tak přemýšlím, tak jsem měla nastavit spíš Vánoční design :DD No nic, to je jen detail. Takže doufám že nám to i trošku zvýší návštěvnost, jelikož ten předtím byl otřesný :DD Dělala jsem ho já, takže taky podle toho vypadal. Ale ! Teď už jsem v grafice lepší. Designy mají dokonce i propracovanější obsah a dokonce jsem si stáhla plnou verzi Photoshopu a chci se v něm co nejrychleji něco naučit. Takže mi držte palečky ať to tady zvládnu a ať neumřu úsilím o dokonalé blogy. Jo, BlogY :D Řídím totiž momentálně asi tři -.-

Halloween

25. října 2012 v 10:51 | Marionette
Těšíte se už na Halloween ? ^^ Já jo, půjdu na hru od Shakespeara :)Co to vlastně je Halloween?
Je to anglosaský, tedy britský, svátek, který se pravidelně slaví 31, poslední noc keltského roku, začínající západem slunce 31.října a trvající do východu slunce 1.listopadu. Jedná se o noc, kdy předěl mezi světem živých a královstvím neživích je nejmenší. Je to nejmagičtější noc v roce. Je tradicí, že se děti oblékají do strašidelných kostýmů (upír, zombie, Frankeistein), chodí po ulicích a navštěvují domy s říkadlem Koledu, nebo vám něco provedu (Trick or treat) a koledují o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglických zemích, hlavně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu a jiných anglických zemí....
Halloween vznikl z předkřesťanského keltského svátku Samhain, což znamená "Konec léta". Název vznikl zkrácením anglického ➞All-Hallows-eve", tedy "Předvečer Všech svatých", který se slavil také v Harrym Potterovi.
Tento svátek symboluzují především vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, (, kterým se údajně říká "Jack-o'-lantern") Tato světla měla vítat zemřelé předky a zároveň sloužit jako ochrana proti zlomyslným duchům. Jako zdroj světla byly používány hořící kousky uhlí, později se do dýně usazovala svíčka.
Všechno to s dýní začalo v době, kdy evropští osadníci (hlavně Irové) přijeli do Ameriky. Zde objevili praktickou věc: zde rostoucí v Evropě neznámé dýně jsou větší a lepe se hodí k vyřezávání než řepa používaná na starém kontinentě. Halloween tak nabral "druhý dech" a od 19. století je slaven dokonce ještě více než dříve.No a dalším znakem jsou samozřejmě také čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci atd. Typickými barvami jsou černá a oranžová. V České republice si sice některé rodinky zdobí dům dýněmi, ale do Halloweenu se moc nezapojují.

Vivat Dušičky!!
Dušičky se u nás v ČR slaví více než Halloween.
Ano i Halloween se u nás usadil, ale křesťané vyznávají spíše dušičky, tj. vzpomínka na všechny věrné zemřelé a slaví se 2.listopadu. Křesťané se však scházejí už v neděli před tímto svátkem aby si vzpomněli na své blízké zesnulé osoby. Zapalují svíce na hrobech a přináší květiny s věnci, kterými zdobí hroby. To už je doba velmi sychravá a uschlé listí ze stromů se povaluje všude. Proto je tento svátek slaven v listopadu. Ale je to krásný pohledn na ten rozsvícený hřbitov, plný lidí, kteří nepřišli dělat nic jiného než jen vzpomínat.. vzpomínat na lidi, které měli rády, a kteří tu s námi už dávno nejsou.., vzpomínat na vše dobré, co jsme s nimi prožili...
A co vy?Slavíte Halloween?? Tak si ho kráásně užijte !! :-)

A pár strašidelných obrázků....
http://halloween-page.unas.cz/dyne2.jpg
http://halloween-page.unas.cz/halloween_net.gif
http://halloween-page.unas.cz/hh_5.gif
http://halloween-page.unas.cz/hh_9.gif
http://halloween-page.unas.cz/hall_52.gif
http://halloween-page.unas.cz/hall_54.gif
http://halloween-page.unas.cz/hall_114.gif
 
 

Reklama