Píšeme k tématu

Od hluchoty krok vpřed nebo-li Jdeme dál...

28. srpna 2012 v 17:26 | marťanky
Od hluchoty krok vpřed..
Přijde katastrofa, třeba povoděň a spousta lidí má zničený život.
V této situaci většina z nich prokáže neobvyklou odvahu, kterou lidé, žijící v pohodě mnohdy nechápou...
Ale takových akcí je více- smrtelná nemoc, handicap, chybějící voda, jídlo...

Já se s vámi podělím o jeden.. příběh.
Před 8 lety jsem ohluchla. Ano, prostě zničehonic, jsem ohluchla a přestala slyšet..
V 7 letech normálně zdrává holka, která chodí do normální školy a najednou neslyší..!
Neslyšela jsem šepot, normální mluvu, jen extrémně zvýšený hlas, křik či nějaký zvýšený zvuk..
Jak se mám teď učit, když neslyším?? Jak mám rozumět kámoškám, spolužákům, učitelům?? ptala jsem se sama sebe...
Tehdy jsem začala docházet na foniatrickou kliniku, kterou vedla a dosud vede paní docentka Dlouhá.
Tam jsem poznala takových lidí, jako jsem já, stovky a náhle jsem zjistila, že na světě jsou jich tisíce.
Dostala jsem sluchadla, se kterými jsem jakž takž slyšela a mohla jsem docházet normálně do školy.
Ano, v noci jsem hluchá, ve tmě jsem hluchá, ale za hluchou se nepovažuji! Ano, ve skupině nerozumím, nemohu si povídat s holkami, když jdeme domů, ale za hluchou se stejně nepovažuji!
Proč bych taky měla??? Jsem holka, která měla to štěstí, že jako jedna z mála handicapovaných může studovat na normální škole, že jako jedna z mála neslyšících nemá k hluchotě ještě nějakou vadu, že vůbec mluví, vidí, hýbe se a je schopná se učit!!!
Ano, vy normální lidé to někdy nechápete a jen se usmíváte nad mou radostí, která vám přijde cizí a neosobní...
Ale každý přece máme nějakou Achillovu patu, každý máme nějakou vadu.. Tamhleten trpí komunikačními potížemi, jiný má svalové problémy, ona trpí vypadáváním vlasů.... Ale co to je proti chromým?? Co to je proti paraplegikům, kvadruplegikům, slepým, němým, hluchoslepým, lidmi s rakovinou......
CO TO PROTI TOMU JE?!??!?!? Řeknu vám, co:
jenom smíteček strastí z problémů těch lidí, kteří trpí takovými problémy, že mají třeba zničený celý život

Ale stejně se zvednou a jdou dál!! A já taky musím jít dál...
V poslední době mám 100% ztrátu sluchu a neslyším VŮBEC, vůbec nic, ale proč mám věšet hlavu??
Vždyť existuje cochleární implantát, díky kterému možná uslyším!! Tak, proč věšet hlavu?? Proč se zahrabávat??
Ano, jako každý jiný člověk, mám někdy depresi, brečím a přemýšlím nad tím, proč zrovná JÁ...

Jenže člověk, každý člověk potřebuje společnost.. Každý potřebuje blízkou duši a tu si nenajdeme tak, že budeme doma kvílet do polštáře..
Takže hlavu vzhůru, ještě není konec světa a na světě je milion lidí jako já!!
Tak jdem dál, ne?!?!? Usmívající se

Slunce nebo mumie??

28. srpna 2012 v 10:02 | marťanky

Proč se modelky nesmějí? Za vším je závist a pocit výjimečnosti

28. srpna 2012 2:29
Ledovce tají, teroristé vybuchují, ekonomika to ne a ne rozchodit a my se budeme zabývat takovou marginálií? Ano! Protože kdo se na ty kyselé obličeje na přehlídkových molech má koukat? Co se stalo s nejlevnějším módním doplňkem, úsměvem?
Loutka. To sako by vám asi slušelo, obličej mrtvého Pinocchia už ne.| foto: Profimedia.cz
Vždycky, když na jaře a na podzim dáme dohromady osm stran nových módních trendů, můžeme se těšit na tři druhy ohlasů. První je, že se to nedá nosit, druhý, proč ty holky nejedí, a třetí, proč se tváří, jako když jim právě někdo umřel.
Když to budete chvíli úmyslně sledovat, zjistíte, že čím dražší produkt, tím se modelka tváří povýšeněji. V ruce s lahví šamponu nebo krabičkou tamponů se děvčata smějí ostošest, ovšem na přehlídkovém mole v šatičkách za deset platů poštovní doručovatelky, to už je jiná. To nasadí masku šlechtičny s rodokmenem dlouhým jako Lovosice, která byla přinucena vynést si své vlastní odpadky.

V hlavní roli závist

Prý v tom hraje hlavní roli závist. Trochu složité, ale zajímavé - to si poslechněte. V knize Způsobyvidění, kterou podle vlastní série televizních dokumentů pro stanici BBC zpracoval John Berger, najdete esej o zobrazováníženy. A tam se dočtete, že: "Když vám někdo závidí, je to nejsilnější forma potvrzení vaší výjimečnosti."

Pomoc, kouše to! Pravý tvíd na přehlídce Chanel musel mimické svaly této S takovým výrazem se letos mají nosit šaty značky Bora Aksu (alespoň podle
Vlastníte něco, co s vámi ostatní nesdílejí. Oni vás pozorují se zájmem, ale vy na ně shlížíte shora. Čímvícostatní ignorujete, tím víc vám budou závidět. A z toho se prý odvíjí povýšený, někdy arogantní, někdy jen přezíravý výraz děvčat, na která módní návrháři věší výtvory, kterých chtějí co nejvíce prodat. Předpokládají, že potenciální zákaznice bude po dotyčných šatech toužit, protože jejich pořízením se sama stává předmětem závisti.

Modelka, která vám má prodat šampon z lesních plodů, je veselá a milá, protože vám neprodává společenský status, ale "jen" prostředek na odmaštění vlasů. O jehonákupuse rozhodujete pár desítek vteřin nad regálem v drogerii. Ovšem modelkám, které vám mají prodatoblečení, šperky nebovůněs několikacifernou cenou, těm jejich šéfové úsměv přímo zakazují. Mají vypadat, že jsou dokonale otrávené svým naprosto skvělým vzhledem.

Přísný zákaz usměvu

"Dnes vám na přehlídce přímo přikáží, abyste neprojevovala žádné emoce," řekla supermodelka Claudia Schifferová agentuře Reuters, která trend zasmušilých modelek zaznamenala už na počátku nového tisíciletí. Sama Claudia si ještě ze své kariéry pamatuje doby a výrazy mnohem veselejší.
Claudia Schifferová září na přehlídce značky Valentino v roce 1995. Cindy Crawfordová navrhla kolekci oblečení pro C&A a nafotila kampaň, na které
Na počátku 90. let byly modelky osobnosti, na molech se projevovaly, smály, mávaly a komunikovaly s publikem. Z těch nejúspěšnějších se potom stala svatá pětice. Ne pouhé modelky, ale supermodelky. Kromě Claudie k nim patřily ještě Naomi Campbellová, Cindy Crawfordová, Linda Evangelista a Christy Turlingtonová.
"Na molech teď hraje hlavní roli móda a holky jsou v pozadí. Na počátku devadesátých let chtěli lidi vidět naše emoce. Dnes je to ale úplně jiné. Mnohem náročnější a profesionálnější," krčí rameny Claudia.

Věšák na šaty nerozptyluje

Návrháři udělali z modelek opravdu jen pověstné věšáky na šaty. Po éře supermodelek přišly takzvané "it girls". Bezpohlavní stádečko zaměnitelných nevyvinutých žirafek. Nikterak nerozptylovaly pozornostzákazníka, modely na nich étericky vlály, a přesně takhle to návrháři chtěli. A chtějí dodnes. Tvrdí, že úsměv na tváři modelky automaticky přitáhne oči pozorovatele, který pak nemá čas pořádně se zamilovat do toho, co má děvče na sobě.
Jestli jste někdy sledovali televiznírealityshow America's Next Top Model, ve které hraje hlavní roli modelka Tyra Banksová, slyšeli jste několikrát její radu, že správná modelka se nesměje ústy, ale očima. O zubech už nemluvě.
Ale letos v únoru se na obálce časopisu Vogue neomezeně zubí kráska Arizona Muse. Podobně jako vévodkyně Kate na rovněž únorovém vydání Tatleru a Reese Witherspoonová na obálce Marie Claire. A nejde jen o titulní stránky. Revoluce zvednutých koutků pronikla i do tiskovýchreklama na další stránky módních biblí.

Loutka. To sako by vám asi slušelo, obličej mrtvého Pinocchia už ne. Oblečení je od Terezy Helbig, výraz je modelky vlastní.


Úsměv nic nestojí!

"Úsměv přece nic nestojí," odpověděla na otázky překvapených čtenářů editorka časopisu Vogue Alexandra Shulmanová. "Všude kolem nás je přebytek špatných zpráv. Myslím, že nejsem jediná, kdo vítá vše, co rozptýlí společenský pesimismus." Je to ale nezvyk.
Když se zmíněným únorovým číslem Vogue probírala britská novinářka Paula Cocozza, přepadl ji po chvíli pocit, že se všechny dámy nějak podezřele culí. "Měla jsem pocit, že vědí něco, co já ne, a dokonce mi to připomnělo horory v hlavní roli s vraždícími panenkami se strnulým úsměvem," píše Paula.
A na tom je celá situace s modelkami bez výrazu zobrazena v absurdní nahotě. Jestliže vás při prohlížení stránek módního magazínu úsměv vyděsí, je něco velmi špatně.
Bude zajímavé sledovat, jak rychle a jestli vůbec pronikne změna z velmi vlivnýchsvětovýchmódních publikací mezi tvůrce, jejichž přehlídky pak ovlivňují to, co vidíte (nejenom) na našich stránkách každý podzim a jaro.

Jako domovnice po konzumaci kila citronů

Kdybyste tu s námi byli, když se proklikáváme tisícovkami fotek z přehlídek značek Emporio Armani, Yves Saint Laurent, Givenchy nebo Balenciaga, padla by na vás chandra. Módní redaktorka s grafičkou vybírají fotky, na kterých modelky vypadají jen jako domovnice po konzumaci kila citronů.
Přesto ta samá módní redaktorka říká, že ani ona nemá ráda na molech rozjuchané výrazy, protože to evokuje levné a masové značky. Je to jasné - úsměv jako komodita prošel devalvací, a dokud evokuje módu z tržnice, na důležité přehlídky zřejmě nepronikne.

Fotogalerie

Cindy Crawfordová navrhla kolekci oblečení pro C&A a nafotila kampaň, na které
Claudia Schifferová září na přehlídce značky Valentino v roce 1995.
Linda Evangelista na přehlídce značky Chanel pro podzim a zimu 1996/97.
Naomi Campbellová se smála ještě v roce 2005 na přehlídce značky Esteban
Móda je součást kultury každého národa. Není o nic méně důležitá ani o nic méně vypovídající než malířství nebo literatura. A podle mého názoru způsob prezentace stylu oblékání silně ovlivňuje to, jak zacházíme sami se sebou. Do čeho svoji tělesnou schránku navlékáme, co tím o sobě říkáme a v konečném důsledku i jaká je nálada ve společnosti.


Chápu, že teď zním jako diplomová práce, ale jsem vážně přesvědčená, že kdyby móda, jako součást nadstavby našich životů, byla hravější a veselejší a méně by z ní koukala prestiž a prachy, bylo by nám o něco líp.


Když se vrátím k teorii Johna Bergera, že modelky se tváří nadřazeně, aby jim zákaznice záviděly, podvědomě mě to nutí bránit se manipulaci. Nechci si vybírat oblečení pod vlivem negativní emoce, závisti. Chci si ho vybírat s radostí a potěšením. Holky, koukejte se smát!

------------------------------------------IIIIIIIIII--------------------------------------------
Když jsem četla tento článek, byla jsem.. jak to říct..šokovaná(?),
ne spíše zaražená.Vždyť my, holky, šaty nosíme, aby jsme se cítily krásné, spokojené a přitažlivé!
A k tomu samozřejmě neomylně patří i úsměv!!
Holka v krásných šatech bez úsměvu, to je vážně jen věšák na šaty... Usmívající se dívka má prozářenou tvář, rozzářené oči, zčervenalé tváře a je jedním slovem.. jako sluníčko!!
tato image se podle mě k modelkám hodí líp, neý kdyby to byly vychrtlé mumie, co neví, co je úsměv.
Schválně, holky, kdo je hezčí, modelky na fotkách vlevo či nahoře?? A jaký na to máte názor vy???Máma

24. srpna 2012 v 14:21 | marťanka
Máma
Kdo je to máma??
Máma je člověk, který tě odmalička vychovává, má s tebou svatou trpělivost při zodpovídání tvých otázek a od tvého narození se snaží dobře tě vychovat.
Jestli se to podaří nebo ne závisí však i na tobě samém a ostatních lidí kolem tebe..
Ale to jsem trochu odbočila, takže se vracím.
Máma je zajištění bezpečí, teplo domova a krk rodiny. Většina dětí tíhne více k matce než k tátovi,
protože mámy jsou tu pro vás, když si poprvé rozbijete koleno, máma jako první uslyší,
že jste dostali jedničku za básničku, máma vám jako první z rodičů schválí nového kluka/holku,
máma jako první brečí na vaší svatbě....
Prostě MÁMA je kouzelné slovo, podle mě nejkouzelnější na světě.
Když dostanu pětku, většinou se bojím mámy a ne táty, protože vím, že ji strašně zklamu,
když slíbím, že přijdu do pěti a přijdu o dvě hodiny později, mrzí mě to, ať už je to z jakéhokoli důvodu,
protože jsem zradila svůj slib mámě..
Možná jsem se netrefila a každý máte jiný názor.. Ale toto je MŮJ názor a proto ho sem píšu.
Máma, spolu s dalšími členy rodiny, je člověk nejbližší vašemu srdci, vždy vám pomůže, potěší,
ale taky umí dát pořádnou facku!! Takže pozor!! Zkuste si zachovat její důvěru a nebudete toho do smrti litovat. :-)
MÁMA je..... prostě MÁMA. :-D
 
 

Reklama